Jak zrobic kosz Bozonarodzeniowy

Jak zrobic kosz Bozonarodzeniowy

Aby zrobić porządny kosz bożonarodzeniowy pierwsze co jest nam potrzebne to zwykły kosz z wikliny.
Aby taki kosz wykonać trzeba nie lada umiejętności, dlatego polecam zaopatrzyć się w gotowy na pobliskim targu lub w sklepie.

No dobrze mamy już kosz, co dalej?

Kolejnym krokiem w tworzeniu kosza bożonarodzeniowego jest serwetka lub coś czym wyłożymy nasz kosz, aby nabrał schludnego wyglądu.

Jeśli kosz ma być na prezent, warto odbiec od tradycyjnych polskich białych serwetek i zastosować coś kolorowego, najlepiej czerwoną lub niebieską serwetkę, która będzie stanowiła dość mocny kontrast z pozostałymi rzeczami oraz będzie widoczna z daleka.

Z kolei jeśli kosz ma mieć charakter wystawny i nawiązywać do tradycji polskich, warto zaopatrzyć się w klasyczną białą serwetkę przypominającą malutki obrus.

Kolejnym krokiem jest oczywiście zawartość kosza. Tutaj mamy właściwie wolną rękę ponieważ włożyć do kosza można właściwie wszystko, od jedzenia po alkohol, a nawet zabawki i elektronikę. Oczywiście zakładając, że dany kosz będzie prezentem.

Tutaj trzeba trafić w gust osoby, która ma dostać dany kosz i dobrać zawartość tak, aby jak najbardziej pasowała do tej osoby. Oczywiście jak już pisaliśmy wcześniej, nieodłącznym kompanem prezentu musi być z pewnością coś słodkiego.

Ostatnim elementem kosza bożonarodzeniowego są dodatkowe zdobienia.
Tutaj możemy użyć najprostszych wstążek, które po przejechaniu nożyczkami zaczną się kręcić oraz przezroczystej folii np. do całkowitego opakowania kosza. Aby nadać dodatkowego tchnienia i elegancji, do kosza warto dodać dużą kokardę lub farbowane pióro pawia czy orła.